ul. Batalionu Zośka 15, 59-220 Legnica

info@premed.legnica.pl

Poniedziałek - Piątek 10.00 - 18.00

USG 3d/4d - Specjalistyczne Centrum Diagnostyczne Premed w Legnicy

Uwaga. W związku z epidemią koronawirusa, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z informacjami zawartymi w dziale AKTUALNOŚCI

Do przeprowadzenia podstawowego badania USG zwykle wystarczy szczegółowe obrazowanie dwuwymiarowe (2D). W nowoczesnych aparatach ultrasonograficznych dostępne są także dodatkowe metody diagnostyczne, takie jak badania 3D (trójwymiarowe) oraz 4D (czterowymiarowe, czyli w czasie rzeczywistym).

Obrazowanie 3D pozwala na zrobienie przestrzennego zdjęcia płodu, uwidocznienie jego twarzy lub całego ciała. Badanie to jest również pomocne w diagnostyce niektórych nieprawidłowości w budowie płodu.

Technika USG 4D pozwala z kolei obserwować płód w obrazie trójwymiarowym w czasie rzeczywistym - jego ruchy, mimikę twarzy, np. ziewanie, połykanie, wysuwanie języka, otwieranie oczu czy ruchy kończyn. Badanie to może być również pomoce w diagnostyce złożonych wad serca płodu, dzięki przestrzennej rekonstrukcji poszczególnych struktur układu krążenia.

Badanie 3D i 4D płodu można wykonać na każdym etapie ciąży, jednak najładniejsze obrazy twarzy płodu uzyskuje się od około 20 tygodnia ciąży.

Można odnaleźć badania, gdzie stwierdza się wytworzenie wcześniejszej więzi emocjonalnej rodziców z dzieckiem dzięki oglądaniu przez rodziców twarzy płodu w prezentacji 3D/4D.

Należy mieć na uwadze, że badanie USG 3D/4D ma swoje ograniczenia niezależne od umiejętności lekarza. Na jakość zdjęć wpływa bowiem ułożenie płodu oraz objętość płynu owodniowego. Jeżeli płód leży zwrócony twarzą do kości krzyżowej mamy, przytula się do łożyska, zasłania twarz rączkami lub ma zmniejszoną objętość wód płodowych, wówczas uzyskanie dobrych technicznie obrazów jest trudne, a czasami niemożliwe.

Na skróty

Podstawowe badania ultrasonograficzne

Prosimy o zapoznanie się z ofertą naszego Centrum wybierając interesujący Państwa zakres usług.

Badania Prenatalne w Premed Legnica

Badania Prenatalne

Usg 3d/4d Premed Legnica
USG 3D/4D

Usg ginekologiczne

USG ginekologiczne

Badania kardiotokograficzne

Badania KTG

Jak do nas dotrzeć

SPRAWDŹ LOKALIZACJĘ CENTRUM DIAGNOSTYCZNEGO PREMED